Logo

Red Bull Road Rage: najszybsze wyścigi rowerowe już w Polsce

Dowolny rower: górski, szosowy, torowy, koniecznie dobre hamulce, ochraniacze i kaski – takie wymogi organizatorskie muszą spełniać wszyscy chętni do wzięcia udziału w kultowych zawodach w szosowym zjeździe rowerowym – Red Bull Road Rage. 1 października tego roku każdy, kto ma na tyle odwagi, nie boi się prędkości i kocha szybką jazdę na rowerze, będzie mógł stanąć do walki na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy ruszają 12 września na www.redbullroadrage.pl
Po raz pierwszy w Polsce fani różnych dyscyplin rowerowych będą mogli rozwiązać wszystkie swoje problemy na jednym torze. Zmierzą się w jednych zawodach i udowodnią, jaki sprzęt jest najszybszy w zjeździe na górskiej szosie. Który zawodnik i na jakim sprzęcie wygra? Jaka strategie przyjmie? Czy lepszą będzie „kręcenie na maksa”, czy jednak przybranie opływowej sylwetki, a może jeszcze jakiś inny wariant. W tych zawodach nie ma podziału na płeć, rodzaj sprzętu i wiek – liczy się tylko szybkość.

Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe

W eliminacjach biorą udział wszyscy zarejestrowani zawodnicy. W pojedynczym zjeździe muszą zdobyć jak najlepszy czas. 32 uczestników z najlepszymi wynikami awansuje do finału, gdzie start będzie się odbywać w systemie pucharowym – po czterech zawodników. Najlepszy z danej czwórki przechodzi dalej, pozostali odpadają. Najszybszy z najszybszych wygrywa.

Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe

Dotychczas zawody Red Bull Road Rage odbyły się m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, USA, Izraelu, Łotwie. Każdorazowa edycja przyciągała setki fanów dwóch kółek i w międzynarodowym środowisku rowerowym jest już uznawana za kultową. W Polsce zawody odbędą się po raz pierwszy.

Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe Red Bull Road Rage - wyścigi rowerowe

2011-09-11 - A. Hoder

0

Komentarze do:
Red Bull Road Rage: najszybsze wyścigi rowerowe już w Polsce

Podobne artykuły i galerie