Motorowodne MŚ Formuły 1: Bartłomiej Marszałek 13

Nie pomyśli Bartłomieja Marszałka ułożyły się wyścigi piątej eliminacji Mistrzostw Świata Motorowodnej Formuły 1. W finale na chińskim torze w Liuzhou zajął dopiero 13 miejsce. Nasz reprezentant przegrał przez ciąg niefortunnych zdarzeń, które nękały go od piątkowych treningów. Wygrał reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich Thani Al Qamzi.

Motorowodne MŚ Formuły 1 - Bartłomiej Marszałek Motorowodne MŚ Formuły 1 - Bartłomiej Marszałek

Polak po piątkowych problemach z silnikiem w swojej maszyny nie mógł wystąpić w kwalifikacjach do niedzielnego finału, co spowodowało, że stratował z ostatniego, 18 miejsca.
Przeczytaj także: Awaria silnika Marszałka »Również sam finał skończył się pechowo dla Polaka. Po kolizji spowodowanej przez reprezentanta Włoch Valerio Lagiannellę bolid Marszałka został uszkodzony, a do jego środka zaczęła dostawać się woda. Nasz reprezentant nie miał innego wyjścia i musiał zjechać z trasy.

Metę w niedzielnym wyścigu osiągnęło jedynie 9 łódek. Marszałek pomimo uszkodzenia bolidu przepłynął ponad połowę trasy, dzięki czemu został sklasyfikowany na 13 pozycji.