ME: Sara Piasecka najlepszą żeglarką w klasie Byte

Sara Piasecka wzięła udział w żeglarskich Mistrzostwach Europy w klasie Byte rozegranych we Włoszech. Polka okazała się najlepsza spośród 33 zawodniczek i wywalczyła złoty medal.

Klasa Byte Sara Piasecka

Klasa Byte w Polsce nie jest popularna, dlatego Sara trenowała w tym roku w Singapurze, gdzie sport jest ten bardzo rozwinięty. Po powrocie do kraju piętnastolatka dostała własną łódkę od Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Łódki klasy Byte z wyglądu przypominają Lasery, a żagiel mają zbliżony do grota skiffa 49er.

Sara Piasecka

Na Mistrzostwach Europy w Imperii koło San Remo walczyły reprezentantki 26 krajów. Pogoda była bardzo zmienna. Organizatorom udało się przeprowadzić dziesięć wyścigów, z których trzy wygrała Piasecka. Razem z nią na podium stanęły: Lara Vadlau (Austria) i Daphne van Der Vaart (Holandia).

Dzięki wygranej Sary, Polska zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Singapur 2010.